Gdzie wyrzucać stary chleb?

Prawidłowe funkcjonowanie każdego domu nie obejdzie się dzisiaj bez segregowania śmieci. Każdego dnia musimy stawać przed wyzwaniem i dylematem, gdzie umieszczać konkretne odpady. Dbanie o segregację śmieci jest ważne, jeśli chcemy dbać o naszą planetę, więc warto zdobyć wiedzę o tym, jak robić to skutecznie. Co gdzie wyrzucać? Problematyczna może być kwestia, co zrobić ze starym chlebem. Gdzie najlepiej go wyrzucać?

Jak prawidłowo segregować śmieci?

Segregowanie śmieci to nieodłączny element dnia codziennego. Każdy musi to robić, jeśli chce dbać o środowisko. Takie ekologiczne działanie może jednak przysparzać kłopotu. Chcąc doskonale segregować śmieci z pewnością będziemy potrzebować pięciu pojemników na konkretne rodzaje śmieci. Już dzieci w szkole uczą się, że mamy określone kolory pojemników:

  • Niebieski – papier
  • Zielony – szkło
  • Żółty – metale i tworzywa sztuczne
  • Brązowy – bioodpady
  • Czarny – odpady zmieszane

Trzymając się chociażby tych podstawowych ustaleń już wiemy nieco o tym, jak powinna przebiegać prawidłowa segregacja śmieci. Z większością produktów na pewno nie będziemy mieli problemu i zakwalifikujemy je do odpowiedniego kosza. Jednak inne mogą być bardziej problematyczne, bo chociażby naczynia z żaroodpornego tworzywa nie powinny lądować w koszu na szkło a do kubła na odpady zmieszane. Właśnie dlatego, jeśli mamy jakieś wątpliwości, gdzie wyrzucić daną rzecz, to lepiej to sprawdzić i się upewnić, czy na pewno dobrze myślimy.

Co wrzucamy do pojemników BIO?

Stary chleb do kosza na bioodpady

Codziennie wyrzucamy ogromną ilość produktów, w tym także resztki jedzenia takie jak stary chleb. Być może się zastanawiamy, co z nim zrobić. Jeśli przyjrzymy się koszom do segregacji od razu odkryjemy, że najlepiej będzie jeśli wyrzucimy stary chleb do kosza na bioodpady. Jeśli nie mamy kompostownika to właśnie tutaj muszą wylądować resztki starego chleba. Warto jednak zaznaczyć, że musi on być czysty, bez masła czy wędliny. W takim przypadku nie pozostanie nam inna opcja jak wrzucenie starej kanapki do kosza na odpady zmieszane. Jednak warto o tym wiedzieć, że czysty stary chleb możemy wyrzucać do pojemnika na bioodpady.

Segregowanie śmieci w domu nie musi być uciążliwe i męczące. Na pewno uda się nam robić to z czasem wręcz odruchowo. Warto wcześniej wyposażyć kuchnię w specjalne kosze do segregacji i worki o odpowiedniej pojemności. Opakowania, jakie wyrzucamy powinny być opróżnione z resztek żywności. Unikniemy także szybkiego zapełniania się koszy, jak będziemy zgniatać butelki, kartony przed wyrzuceniem. Dzięki choćby takim wskazówkom będziemy prawidłowo segregować odpady, a na pewno warto to robić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *